اولين نشست مشورتي دهياران بخش مرکزي شهرستان اروميه در سال جاري عصر امروز به مناسبت گراميداشت روز دهياري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، در راستاي سلسله نشست هاي مشورتي دهياران بخش مرکزي عصر امروز جلسه اي با موضوعيت احياي درياچه اروميه و همچنين تشکيل شوراي زکات روستاها با حضور مسئولان استاني و شهرستاني در محل مسجد چهارده معصوم (ع) روستاي بادکي تشکيل شد.

بخشدار مرکزي اروميه در اين جلسه ضمن تبريک روز دهيار به دهياران حاظر در جلسه، آمار و اطلاعات مربوط به تعداد دهياران و همچنين ميزان اعتبارات و افزايش 38 درصدي آن در دوسال اخير به اهتمام دولت تدبير اميد را ارائه كرده و گفت: توجه ويژه دهياران و مسئولين حاظر در جلسه نسبت به ارتقاء سطح سواد در روستاها و ترغيب روستائيان براي استفاده از سيستم هاي نوين آبياري جهت جلوگيري از هدر رفت منابع آب زير زميني و سطحي ضروري است.

در ادمه جلسه مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات، نماينده ستاد زکات شهرستان، رئيس ستاد بحران استان، رئيس جهاد کشاروزي اروميه و دبير دهياران بخش مرکزي به بيان مسائل مربوط به حوزه کاري خود در روستاها با دهياران پرداخته و به سوالات آنها پاسخ دادند.

فرماندار اروميه نيز ضمن گراميداشت روز دهياري و تقدير و تشکر از زحمات دهياران در عمران و آباداني روستاها و برگزاري باشکوه انتخابات اخير، اظهار داشت: امنيت شغلي  و بيمه دهياران در تمامي جلسات وزارت کشور مطرح شده و به زودي اين مسائل حل و فصل خواهد شد.

عباس حسن خاني همچنين توجه جدي به چالش درياچه اروميه ، حاشيه نشيني روستايي ، تامين آب شرب سالم و همچنين ايجاد اشتغال در روستاها را ضروري دانست.

در پايان جلسه با حضور مسئوين حاظر در جلسه از تعدادي از دهياران نمونه بخش مرکزي با اهدا لوح سپاس تقدير به عمل آمد.