معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: بیشتر متکدیان به دلیل درآمد زیاد حاضر به اشتغال در واحدهای تولیدی وصنعتی نیستند. 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، علیرضا رادفر در جلسه کارگروه سازماندهی متکدیان وکودکان کار استان که در محل سالن جلسات معاونت سیاسی برگزار شد افزود: بحث تکدی گری درارومیه موضوعیت داشته و باید برای جلوگیری از تکدی گری برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه تکدی گری موضوعی اجتماعی بوده که چهره شهر را نامناسب نشان می‌دهد تصریح کرد: سال گذشته اقدامات خوبی در کاهش تکدیان ارومیه انجام شد ولی متاسفانه امسال تعداد متکدیان به خصوص در تفرجگاه بند شهر افزایش یافته است.

وی فرهنگ سازی در خصوص عدم کمک مالی به متکدیان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر مردم شهر با روحیه ترحم به این افراد کمک کنند هرگز نخواهیم توانست این افراد را از سطح شهر جمع آوری کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با تاکید به اینکه وجود یک مرکز و اردوگاه سازماندهی متکدیان درشهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر ضروری است اظهارکرد: این مراکز وظیفه جمع آوری، پایش، تفکیک متکدیان و تحویل آنها به سازمان های مربوطه برای رسیدگی را برعهده دارند.

عباس حسن خانی نيز در اين جلسه گفت: ۹۰درصد از متکدیان ومعتادان متجاهر ارومیه غیربومی هستند.

حسن خانی تصریح کرد: از آغاز سال جاری تاکنون ۶۴ متکدی جمع آوری شده که ازاین تعداد ۲۷ نفرمرد و۶ نفر زن بوده اند که سازماندهی شده اند.

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه مرکز سازماندهی متکدیان در شهرهای بالای۵۰۰ هزار نفر با هدف سازماندهی و پایش متکدیان تاسیس می شوند، اظهار کرد: تاکنون مرکز جامع و مشخصی برای جمع آوری و سازماندهی متکدیان در ارومیه محقق نشده است.

وی ادامه داد: مرکز سازماندهی متکدیان جنبه بازدارنده دارد و به صورت مسکن عمل می کند و در کمتر از۲۴ ساعت متکدیان جمع آوری شده را برای رسیدگی به دستگاه های مربوطه ارجاع می دهند.

وی خاطرنشان کرد: نبودزمین وساختمان ثابت، نبود اعتبارات جاری و نبود خودرو حمل از جمله مشکلات سازماندهی متکدیان ارومیه است.