مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از میزبانی ارومیه از دو رویداد مهم در حوزه گردشگری، کسب و کار و اشتغال در روزهای آینده خبر داد. 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، جلیل جباری از برگزاری سمینار گردشگری و اشتغال در روزهای 26 و 27 تیرماه در این شهر خبر داد و اظهار داشت: در سمینار یاد شده نخست مبانی توسعه گردشگری و بوم گردی تشریح می‌شود و سپس شیوه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در حوزه گردشگری مرور خواهد شد.

وی افزود: در این سمینار استارت آپ های گردشگری ایران نیز مورد واکاوی کارشناسان و اهل فن قرار خواهد گرفت.

جباری گفت: این رویداد با همکاری گروهی از ادارات از جمله پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و مرکز تسهیل گری کسب و کارهای نوپا برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی آذربایجان غربی اظهار داشت: لازمه توسعه صنعت گردشگری در استان انجام کارهای خلاقانه و به‌کارگیری ظرفیت‌های مغفول مانده است.

وی گفت: در دیگر رویداد گردشگری در روز 27 تیرماه طرحی بنام ایده شو برگزار می‌شود که طیان توسعه گردشگری روستایی، بوم گردی، گردشگری شهری، فرآوری محصولات روستایی، صنایع دستی، سوغات و بسته‌بندی به عنوان محورهای ایده پردازی مورد توجه قرار می‌گیرد.

جباری تصریح کرد: در کنار این محورها موضوعاتی همچون هتل‌داری و فناوری‌های وابسته، گردشگری شهر هوشمند، خدمات پذیرایی و اطلاع‌رسانی در کنار خدمات الکترونیک و معرفی ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان غربی نیز به عنوان محور ایده پردازی مطرح می‌شوند.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دو رویداد در روستای مافی کندی به عنوان یکی از 5 روستای بدون بیکار کشور حاضر شده و از آن بازدید می‌کنند.

به گفته وی علاقه مندان به شرکت در این رویداد می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی WASTP.IR  ثبت نام کنند.

 

منبع: تسنيم