معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: فاز جدید پایانه های مرزی رازی خوی و سرو ارومیه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد. 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، آیدین رحمانی افزود: پایانه مرزی سرو ارومیه که در 55 کیلومتری مرکز آذربایجان غربی قرار دارد، پیشرفت 63 درصدی دارد و تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد. 

وی اضافه کرد: در پایانه مسافری مجهز این مرز، سالن مسافر و محوطه باز با امکانات پیشرفته با اعتبار پیش بینی شده حدود 130 میلیارد ریالی ساخته می شود.

وی بیان کرد: فاز نخست پایانه مرزی رازی خوی نیز شامل محوطه سازی با اعتبار پیش بینی شده 81 میلیارد ریالی 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: لایروبی بستر رودخانه همراه با انحراف مسیر آن، احداث پل موقت به طول 12 متر و راه دسترسی پایانه، فنس کشی راه دسترسی مسافران و آماده سازی محوطه از مهمترین بخش های این فاز است که پیش بینی می شود تا پایان شهریور سال جاری به اتمام برسد.

رحمانی گفت: فاز دوم این پایانه نیز شامل ساختمان مسافری و تجاری به مساحت بیش از پنج هزار و 500 مترمربع در سه طبقه همراه با ساختمان های جانبی و محوطه سازی در آینده نزدیک ساخته می شود.

 

منبع: ايرنا