چندین طرح عمرانی امروز به مناسبت هفته دولت در سطح استان و شهرستان ارومیه به بهره برداری رسید. 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، امروز همزمان با دومین روز از هفته دولت با حضور معاون امور مجلس رییس جمهور، استاندار آذربایجان غربی و فرماندار اروميه، چندین طرح عمرانی در سطح استان و شهرستان ارومیه مورد بهره برداری قرار گرفت. 

افتتاح 60 کیلومتر روکش آسفالت محورهای ارتباطی استان

بهره برداری همزمان 60 کیلومتر روکش آسفالت محورهای ارتباطی استان نخستین پروژه ای بود که امروز بدست مقام عالی استان و معاون پارلمانی رییس جمهور بصورت نمادین در محور ارومیه- اشنویه افتتاح شد.

برای اجرای این طرح، 221505 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

بهره برداری از طرح هادی 27 روستا

استاندار آذربایجان غربی و معاون رییس جمهور در ادامه با حضور در روستای گلپاشین ارومیه ضمن دیدار و گفتگو با اهالی روستا، در آیین بهره برداری همزمان طرح هادی 27 روستای استان نیز شرکت کردند.

برای اجرای این طرح ها که 8 هزار و 109 خانوار از مزایای آن بهره مند شده اند، 75 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

مقام عالی استان و معاون رییس جمهور همچنین از اجرای طرح هادی در روستای چهره گشا ارومیه بازدید نمودند.

افتتاح همزمان 1300 واحد مسکونی روستایی

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور در ادامه در روستای سنگر میرعبدالله ارومیه حضور یافتند و در مراسم افتتاح همزمان 1300 واحد مسکونی روستایی که در این روستا برگزار شده بود شرکت نمودند.

حضور در روستای ریحان آباد و بازدید از تعدادی از واحدهای مسکونی بازسازی شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بازدید از سالن ورزشی و حضور در مسجد قمر بنی هاشم این روستا از دیگر برنامه های امروز استاندار آذربایجان غربی و معاون رییس جمهور بود.

8 هزار خانوار روستایی آذربایجان غربی از طرح هادی بهره مند شد 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طرح هادی در 27 روستای استان اجرایی شده است، گفت: با اجرای این طرح هشت هزار و 109 خانوار روستایی از خدمات طرح هادی بهره مند شده اند.

محمود بدلی روز شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح هادی روستای گلپاشین ارومیه درگفت و گو با ایرنا افزود: 32 هزار و 600 نفر جزو ساکنان 27 روستایی هستند که طرح هادی در آنها به اجرا در آمده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها، 75 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل بند، آماده سازی اراضی پیش بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاها انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: ساماندهی فضای سبز و ایجاد محل بازی کودکان از دیگر بخش های اجرای طرح هادی به شمار می رود.

وی اضافه کرد: طرح هادی روستایی برای ساماندهی و اصلاح بافت موجود، نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از جمله مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، ساماندهی تاسیسات، تجهیزات عمومی روستایی اجرا می شود.

بدلی افزود: در حال حاضر 2 هزار و 88 روستای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی دارای طرح هادی است که امیدواریم با اختصاص اعتبار مناسب، این طرح ها نیز اجرایی شود.