با حضور استاندار آذربایجان غربی و سرپرست فرمانداري اروميه، در سومین روز از هفته گرامیداشت دولت   252 طرح عمرانی، اقتصادی ، تولیدی و تحقیقاتی کشاورزی به بهره برداری رسید. 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، این طرحها 178 طرح در زیر بخش آب و خاک، 46 طرح عشایری، 10طرح درزیربخش صنایع تبدیلی و غذائی، 7 طرح مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری، 5 طرح مدیریت تعاون روستائی، دو طرح تولیدات گیاهی ، یک طرح دربخش تولیدات دامی و 3طرح در بخش شیلات را شامل می شود.

از مجموع اعتبارات هزینه شده برای اجرای این طرحها، بیش از 65 میلیارد ریال آن مربوط به منابع اعتباری دولتی، بیش از 275میلیارد ریال آورده شخصی سرمایه گذاران وبیش از 43 میلیارد ریال نیز مربوط به تسهیلات بانکی اعطایی به متقاضیان سرمایه گذاری است.

اجرای آبیاری تحت فشار، استخر ذخیره آب، لایروبی قنوات، گلخانه سبزی و صیفی ، مرکز تولید و فراوری بذور اصلاح شده ، مرمت و بازسازی ایلراه عشایری، احداث آبشخوربتنی و بهسازی چشمه ،احداث دیوار ساحلی و آب نما، طرح جایگزینی سوخت فسیلی، طرح ابرسانی سیار، طرح های آبخیزداری و بوته کاری ، باسکول و غرفه محصولات دامی، گوساله پرواری، پرورش ماهی ، طرح انبارداری و نگه داری مواد غذایی در سردخانه دمای بالای صفرو بسته بندی خشکبار، حبوبات و عسل از جمله این طرحها است.

با بهره برداری از این طرحها برای تعداد 444 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می شود و تعداد 11221 خانوار روستایی و عشایری از عواید افتتاح این طرح ها بهره مند می شوند.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان غربی از 4 طرح تحقیقاتی در بخش کشاورزی، شامل رقم جدیدی از نخود ، کلون انگور ، روش برتر پیوند گردو و دوپایه هیبرید بیماری سرطان انگور نیز رونمایی شد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی و کارخانه تولید عرقیات و گیاهان دارویی در شهرستان ارومیه بازدید کرد.