در همایشی که به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برگزار شد با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداري و سرپرست فرمانداري اروميه از نمونه های ترافیکی و راهوران محله استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداردراین همایش گفت: توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی و کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی ازرویکرد های اصلی برنامه های معاونت عمرانی در حوزه حمل ونقل است که در این رابطه اقدامات شاخصی در بخش های روانسازی و ایمنی ترافیک، ارتقاء فرهنگ رانندگی و توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی در دست اجرا می باشد.

پیمان آرامون افزود:در حوزه درون شهری نیز با نگاه مطالعه محوروعملیاتی نمودن طرح ها در افق های کوتاه و میان مدت درسالهای اخیر اقدامات مهمی در شهرهای بزرگ استان درامر روانسازی ترافیک و کاهش حوادث رانندگی انجام شده است.

وی نوسازی 4000 دستگاه تاکسی درون شهری در2 سال گذشته، اجرای طرح های در زمینه کنترل و روانسازی ترافیک در معابر اصلی شهرهای بزرگ و برنامه ریزی برای ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی در جامعه را از دیگر اقدامات در حوزه ایمنی حمل و نقل برشمرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداربا بیان اینکه علی الرغم متناسب بودن سطح شبکه معابر با مساحت شهر و تعداد خودروها به دلیل مشکلات مدیریتی در شهرها شاهد تراکم ترافیک هستیم خاطرنشان کرد: توسعه بی رویه شهرها و رشد ناهمگون مناطق شهری از معضلاتی جدی در مدیریت شهری است که باید با راهبردی برنامه محور، الگوهای توسعه ای برای آینده شهرها تدوین شود و از ناهنجاریها و مشکلات در بخش های مختلف اجتماعی ، اقتصادی و خدماتی کاسته شود.

پیمان آرامون در ادامه درخصوص برنامه های دولت برای افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی در محورهای برون شهری استان  نیز افرود: با نظر مقام عالی استان حذف نقاط پرحادثه درمحورهای ارتباطی بطور جدی پیگیری شده است  که نهایتا درقالب تفاهم نامه ای با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای 44 میلیارد ریال برای حذف این نقاط اختصاص یافته است.

وی مشارکت تمامی ارگانها و سازمان های فرهنگی ، اجتماعی و اجرایی را با نیروی پلیس در کاهش حوادث رانندگی و افزایش ایمنی ترافیک بسیار ضروری دانست و افزود: استفاده ازNGO  ها و سازمان های مردم نهاد دراجرای برنامه های آموزشی و فرهنگسازی در حوزه ترافیک می تواند در تاثیرگزاری اقدامات مجموعه های دولتی در این بخش موثر باشد.

در ادامه این مراسم با اهداء لوح از نمونه های ترافیکی و راهوران محله استان تجلیل شد.